poniedziałek, 23 maja 2011

różaneczniki ALBUM NOVUM i ESKIMO

.
Album Novum i Eskimo to odmiany, które z delikatnego różu w pąku przeistaczają się w piękne białe kule w pełni kwitnienia. Oba różaneczniki mają też po zielono - żółtej plamce na górnych płatkach. Mimo podobieństw, nie są jednak identyczne. Eskimo ma taką lekką poświatę lila w różnym okresie kwitnienia, a Album Novum bardziej się skłania w stronę pastelowego różu... Niemniej odmiany urzekają zmiennością barw w czasie kwitnienia i są uzupełnieniem mojej kolekcji różowych rhododendronów.
różanecznik Eskimo :
Eskimo kupiony był rok temu, przeżył mi zimę, trochę podskubały go z pąków sarny, ale pięknie zakwita tym, co mu zostało. Jest odmianą szybko rosnącą, rzeczywiście roczne przyrosty są imponujące, i ma krzaczasty, wyprostowany pokrój.

.

.

.
różanecznik Album Novum :


.


Album Novum też kupiłam trzy lata temu jako pięknie rozrośnięty w formie kuli krzaczek, ale też bez pąków kwiatowych. Owszem, zakwita, ale bardzo oszczędnie, pojedynczymi kwiatami i nie wiem, kiedy zrobi mi taką niespodziankę jak jego rówieśniczka BLUTOPIA ... No cóż ... poczekamy ... zobaczymy ... Ale jako zielony krzew - jest piękny, to trzeba mu przyznac !.
Dodaj obraz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz