sobota, 9 lipca 2011

mój nowy nabytek - hortensje "YOU & ME"

.


Wczoraj przyszła mi też paczka z kupowanymi przez portal aukcyjny, hortensjami. Dokupiłam odmiany z serii licencjonowanej "YOU & ME" w trzech odsłonach: "Together", "Forever", "Romance". Sprzedający kusił cenami (12,00 do 14,00 zł) i pozytywnymi komentarzami, więc skorzystałam. Tym bardziej, że kupowana poprzednio odmiana "Together" u innego Allegrowicza, nie zgodziła się odmianowo (wspominałam o tym w poprzednim poście).


Odmiany "You & Me" są nowością na polskim rynku, charakteryzują się pastelowym ubarwieniem i przede wszystkim pełnymi kwiatami. Kolorystyka też różna : od błękitu po róż, w zależności od odmiany i kwasowości gleby. Domniemam, że nie obędzie się też bez odpowiedniego nawozu do hortensji niebieskich, by "Together" i "Forever" wybarwiły się w tonacjach "blue".

Krzewy dorastają do 1,20 m i charakteryzują się ponoc wysoką mrozoodpornością ( do -25 stopni).
Na trzy kupione odmiany, dwie są z kwiatami, więc myślę, że zakupy w pełni udane. Na tych sadzonkach jeszcze nie widac, ale kwiatostany powinny osiągac duże rozmiary, chociaż pojedyncze kwiaty tworzące owe kule nie są aż tak wielkie, przynajmniej w tej chwili.Krzaczki nie aż tak rozrośnięte, bo młode, ale hortensje szybko rosną, więc mam nadzieję, że już na drugi rok (jeżeli przezimują ...) wiele zaprezentują. A za większy krzaczek trzeba zapłacic u innego Sprzedającego ponad 50,00 zł. Za te pieniądze mam trzy odmiany plus koszt przesyłki. Zainteresowanym - polecam !.

2 komentarze:

 1. Cieszę się , że znalazłam tą stronę. O zakupie hortensji pisałaś 2 lata temu , w chwili obecnej z pewnością możesz więcej powiedzieć - jak przezimowały , jak kwitną.
  Czy możesz podać namiary na sprzedawcę?
  Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Hortensje kupowałam na Allegro, rosną dobrze, zimują pod przykryciem, ale słabo kwitną. Pewnie gdzieś popełniam błąd w hodowli, może mało nawozu ? Pozdrawiam.

   Usuń