niedziela, 15 lipca 2012

liliowiec BLUE OASIS


.
Gdy gotowe rabaty (tak, tak, w międzyczasie powstała kolejna) czekają na nowe irysy, liliowce pokazują się w jak najlepszej krasie. Sprzyja im w tym pogoda, w nocy deszczowa, a przez dzionek słoneczna, ale bez nadmiernych upałów. Zresztą jak się wyjdzie rano na pole, to czuć w powietrzu taką nostalgię późnego lata ... Oby nie chciało się już skończyć ... Ale wracając do liliowców ... Od kilku dni kwitnie mi 'Blue Oasis', dzieło Saltera z 2002 roku.
Podoba mi się ...


Kwiaty ma kremowe z OGROMNYM niebiesko - lawendowym okiem otoczonym ciemniejszym, śliwkowym pierścieniem. Gardziel zielona. Jest piękny !!!

Kwiaty są niewielkie, dochodzące do ... (muszę sprawdzić).

Evergreen, diploid
.

8 komentarzy:

 1. Diploid to kwiaty ma nieduże ale piękny jest. Boję się evergreenów, zabezpieczasz go na zimę?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co, nie okrywam. Kupowany był u kolekcjonera z Polski, zahartował się widocznie. Zresztą mam sporo evergreenów, nic im nie dolega, jedynie nornice ... Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jest piękny, jak sama piszesz i całkowicie się z tym zgadzam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest naprawdę śliczny:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż moja opinia nic tu nowego nie doda, ale przyłączam się do opinii, że liliowiec piękny i współgrający, z tego co zdążyłem już zaobserwować kolorystycznie z innymi twoimi roślinkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, rośnie z odmianami zbliżonymi kolorystycznie, ale przez to nie wyróżnia się, tylko "zlewa" z resztą, tak więc nie do końca to dobry pomysł ...

   Usuń