środa, 5 grudnia 2012

irys EVENING DRAMAKolejny irys, nie dający się namówic do sesji fotograficznej. Równie kapryśny, jak wcześniejszy Starring. Kolory ma cudowne, zwłaszcza kopułki, ale co z tego, jak taki nieczuły na moje focenie. Do poprawki w nowym sezonie ! Nie odpuszczę ...


Jest dziełem Black'a z 2004 roku. Kopułkę ma białą, muśniętą delikatnym fioletem, dół zdecydowanie ciemny, "bakłażanowy", lekko jaśniejący przy krawędziach. Bródka brązowa.20 komentarzy:

 1. Another very nice iris, and as you say the true colour and beauty can be very difficult to capture in a photo. Black makes a lot of wonderful iris, just a shame it is so expensive to get them from US.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. If you want this variety, there is no problem. Remind the season.

   Usuń
 2. Od kilku godzin wpatruję się w zdjęcia tego irysa ale jakoś nie dostrzegam w nim „dramatu wieczoru” …
  Ważko proszę, spróbuj mnie przekonać, że w rzeczywistości jest inaczej…
  I.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz co, nie wiem, czy uda mi się odpowiedziec na to pytanie, bowiem jakoś "nie czuję" tego irysa i jemu podobnych (czyli Ocelota, Starringa ...). To grupa odmian, które nie do końca do mnie przemawiają, pewnie przez ten ciemny dół. Zdaję sobie sprawę, że moje poglądy mogą mi się zmienic z nadejściem nowego sezonu, niemniej na dzień dzisiejszy wolę inne klimaty, takie typowo "przymglone" na przykład ... Tak więc nie odcinam się od tego pytania, zostawiam je sobie jako wyzwanie w następnym roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. … dlatego i ja milczę przy STARRING !
  … jak ja Ciebie dobrze rozumiem…

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj! bardzo podoba mi się Twój blog i nominowałam Cię do Liebster Blog Award, zapraszam tutaj: http://salonypieknosci.blogspot.com/2012/12/liebster-blog-zostaam-otagowana.html

  pozdrawiam!
  Katarzyna.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja proszę o zimowe zdjęcia " dwoje kochanków " (drzewa) między, którymi tak pięknie zachodzi słońce...
  I.

  OdpowiedzUsuń
 7. powinno być dwojga kochanków... ups.
  przepaszam
  I.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały Irys, bardzo ładny zresztą jak chyba wszystkie. Jakoś nie potrafię wybrać która odmiana jest najpiękniejsza i chyba wszystkie mnie fascynują!

  OdpowiedzUsuń
 9. Idą Święta, zatem życzę Ci wspaniałej chwili podczas Wigilii,marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia, wrażeń moc w te niezwykłą noc, dużo świątecznego uroku z bliskimi u boku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie ! Również Ci życzę zdrowych i pogodnych Świąt !

   Usuń
 10. Ciepłych i udanych
  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności
  i radości w życiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję gorąco !!! Wprawdzie jesteśmy już na półmetku, ale Tobie też pragnę życzyc WSZYSTKIEGO, CO NAJLEPSZE, nie tylko od Święta, ale i przez cały rok ... Oby ta atmosfera dobroci i zrozumienia unosiła się nad nami i w nas każdego zwykłego dnia ...

   Usuń
 11. Wszystkiego najlepszego w nowym roku :) oby Ci jeszcze piękniej kwitły irysy niż w roku poprzednim :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję za cudowne życzonka, Tobie również życzę PIĘKNEGO NOWEGO ROKU, BOGATEGO W POZYTYWNE DOŚWIADCZENIA I W WSPANIAŁYCH LUDZI NA TWOJEJ DRODZE.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkiego najlepszego w nowym roku piękny blog zapiszę go sobie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję Agaciu, Tobie też życzę pomyślności w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 15. przyszłam na chwilę
  razem przywitać niedzielę
  u mnie mokro i chłodno
  życzę miłego dnia
  i serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuję serdecznie za ciepłe słowa w ten ... no właśnie, nawet nie wiedziałam jaki ten dzionek był, bo dzisiaj pracowałam ... Ale po wyjeździe z kopalni zobaczyłam ŚNIEG !!!

  OdpowiedzUsuń