czwartek, 9 maja 2013

magnoliowy zawrót głowy ...
Jak wiosna to oczywiście magnolie !!! Zawsze wyczekiwałam tego ich spektaklu, zwiastuna budzącej się przyrody. Co roku podziwiam je w drodze do pracy, głównie te różowe, bo to one wiodą prym w ogrodach, ale chwała im za to, bo są najpiękniejsze !

I mimo, iż tak zachwalam "rumiane" odmiany, u mnie króluje żółta magnolia ... Chociaż bardziej odpowiednim określeniem byłoby stwierdzenie, że w tonacji kremowej ... Jak zwał tak zwał, ale nie zmienia to faktu, że jest CUDOWNA !!!


Odpukać, rośnie wspaniale, roczne przyrosty są imponujące, i jak sięgnę pamięcią kilka lat wstecz i przypomnę sobie tego małego badylka bez najmniejszego pączka, to aż dziw bierze, że to ta sama odmiana ... Dobrze jest jej tutaj ... :)
A zapach ? Woń unosząca się wieczorami z tak wielkiego okazu jest zachwycająca !!! Nutka słodyczy i cytryny nie ma sobie równych w tym czasie ! Ma też pewien cudowny, ale tajemniczy akord, który coś mi przypomina, chociaż niestety nie mogę go z niczym skojarzyć ... Może to jaśmin ? Nie wiem ...


Prowadzę ją w formie krzewu, dlatego przyodziana jest w kwiecie od stóp do głów ... Oj, cieszy, naprawdę cieszy ... :)

Kwitnie stosunkowo późno, gdy inne odmiany zrzuciły swe szaty, więc to jest dodatkowy plus dla niej. Mniejsze jest też ryzyko przemarznięcia pąków kwiatowych.

Dziś jest 9 maja, moja magnoliowa dama powoli przekwita. Szkoda, ale co zrobić ... Nie pozostaje nam nic innego, jak czekanie na następny taki spektakl za rok ... 


6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście jest cudowna i fantastycznie wygląda w tamtym miejscu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasługuje na stanowisko soltiera. Zastanawiam się, czy nie wykopac wszystko inne, rosnące wkoło niej, by ten efekt był "niczym nie zmącony" ... Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Jest co podziwaic, szkoda, ze nie pachna tak jak wygladaja...
  Serdecznosci
  Judyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Judytko, ależ pachną ! I to jak cudownie ... Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Pierwszy raz widzę taką zupełnie białą. U mnie też już zrzucają płatki. To takie przykre, że tak krótko kwitną, bo to najpiękniejszy objaw wiosny.
  Zdjęcia wieczorne przepiękne, lubię mlaskanie ryb, nad wodą spędziłam całe dzieciństwo.
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czysto biała to ona nie jest, raczej kremowa. No, może nieznacznie bieleje u szczytu kwitnienia, tuż przed przekwitnięciem. Nie zmienia to jednak faktu, że jest piękna, pomimo, iż nazwana "yellow" ... Pozdrawiam.

   Usuń