wtorek, 3 czerwca 2014

irys 'GHOST WRITER'Otchłań katalogowych pokuszeń w świecie irysów jest tak przeogromna, że trudno wyhaczyć te odmiany, które są naprawdę ciekawe i jedyne w swoim rodzaju. Ja w tym wszystkim mam zasadę, by wyszukać coś nietypowego, czegoś z nie do końca ujawnioną prawdą, intrygującego, drażniącego ciekawość i podkręcającego moment wyczekiwania. Idąc tym tropem, zatrzymałam się na tej właśnie odmianie, ciekawej nie tylko z wyglądu, ale też z zaskakującej nazwy. Owszem, były "statki - widma", ale "pisarz" ... ??? To musiało mieć jakiś podtekst ;) 
Wyobraźnia podpowiadała różne scenariusze, które znalazły ujście w momencie rozkwitu pierwszego kwiatu ... Kolor !!! Biel przełamana szarością i leciutkim fioletem, z gęsto utkaną u nasady siatką niedopowiedzeń, powoli bledniejącą ku krawędziom. Bródka delikatnie pomarańczowa. Wspaniałe falowania dolnych płatków ! 
Wynik krzyżówki : Blyth N48-X: (Royal Sterling x Keppel 99-42Y: (Last Laugh x 95-49B: (Electrique x Romantic Evening))) X Blyth N213: (Hello It’s Me x Reckless in Denim). Siostra odmiany 'Haunted Heart'.
 Keith Keppel '11

2 komentarze: