poniedziałek, 23 czerwca 2014

irys 'SWEET VICTORIA'Anton Mego tak określił swoje dzieło: "'SWEET VICTORIA' is a child of beautiful parents. Pink and creamy blossoms have a perfect form. Really stiff, waxy  and wavy blossoms. On the stiff straight stalks are usually 6-8 buds. Striking dark orange brushes raise a very attractive impression".
Piękna, subtelna odmiana, nie nachalna w swych różowościach, jedynie delikatnie stąpająca po strunach zmysłowości. Kopuła w odcieniach poszarzałego różu, dół bardziej cielisty z śmietanowym centrum. Bródka pomarańczowa. Wynik krzyżówki 'Kitty Kay' X 'Paris Fashion'. 
Introdukcja słowackiego hodowcy, Antona Mego, zarejestrowana w 2011 roku.


3 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą, że irys ten świetnie tonuje z natury "krzykliwy" róż. Ba, nawet odważyłbym się stwierdzenie, że raczej wpada w kolorystykę pasteli, co nie ?
  Bardzo podobne barwy (ale tylko podobne) ma FINE ROMANCE, szkoda, że nie powiodła mi się krzyżówka oby irysów :( A już nawet wymyśliłem nazwę SWEET ROMANCE...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy ja nie czekam przypadkiem na 'Fine Romance', delikatną różową "sukienkę" z niebieskim, "bieliźnianym" akcentem ? Coś mi się wydaje ...

   Za bardzo "parłeś" ;) w tym krzyżowaniu, stąd nici z zapyleń - ha, ha ... No i nazwa przesądziła ;)

   Usuń